Letní tábor RETASO

Rekreační středisko Horní Bečva

Letní tábor se nachází v Beskydech mezi městečky Prostřední a Horní Bečva, pod Pustevnami. Naším cílem je seznámit vaše dítě s novými kamarády, umožnit mu strávit aktivních 13 dní v příjemném prostředí, pobavit jej, naučit znalostem, které nezíská ve škole.

Organizace tábora

Tábora se každoročně účastní okolo 234 dětí ve dvou turnusech. Děti jsou rozděleny do 12 oddílů po přibližně 12 dětech. Každý oddíl má svého vedoucího, který tráví s dětmi celý den. Naši vedoucí mají v práci s dětmi dlouhodobé zkušenosti. Děti jsou do oddílů rozděleny podle věku, zvlášť chlapci a zvlášť holky.

Ubytování

Děti budou ubytovány v dvoupodlažních turistických chatkách a v třípatrové zděné budově. V chatkách i v budově budou ubytováni po třech nebo čtyřech. K dispozici budou mít WC  i sprchy. Vedoucí bydlí v blízkosti dětí, v případě chatek přímo na chatce.

Stravování

Stravovat se děti budou třikrát denně v jídelně v hlavní budově, dále děti dostávají 2x denně svačinku a po celý den mají zajištěný pitný režim, v případě potřeby se dětem podává navíc druhá večeře. Jídlo připravuje profesionální kuchař v hotelové kuchyni, děti nemusejí nijak pomáhat.

O zdraví je postaráno

Po celou dobu tábora budou přítomni 2 zdravotníci. Na Horní Bečvě ordinuje dětský lékař, kterému jsou předávána všechna složitější onemocnění v táboře, popřípadě je tato zdravotní péče zajištěna na poliklinice v Rožnově pod Radhoštěm.

Program tábora

Táborové činnosti se uskutečňují v rámci oddílu (soutěže, vycházky, koupání) nebo v rámci celého tábora – celotáborová hra. Mezi nejoblíbenější patří táborák, diskotéky, pouť, olympiáda, výlety a další. Budíček je v 07:00 hodin, večerka ve 21:00 hodin, menší děti dříve. Při výjimečných příležitostech (diskotéka, táborák) je možno večerku posunout. Program pro děti připravuje vedoucí oddílu ve spolupráci s vedením tábora, které zajišťuje celotáborové aktivity.

Vážení

Jsme rádi, že jste si pro své dítě vybrali tábor na Horní Bečvě. My se budeme snažit, aby se mu na táboře líbilo a vrátilo se domů plné nových zážitků. Pokud si i vy přejete, aby se vaše dítě na Horní Bečvě dva týdny cítilo spokojené, věnujte prosím pozornost následujícím doporučením.